جشنواره ملی قصه گویی و مجری گری

جشنواره ملی قصه گویی و مجری گری

اولین جشنواره سیمرغ سخن در رشته های قصه گویی و مجری گری برگزار می شود.

نخستین جشنواره ملی سیمرغ سخن توسط موسسه فرهنگی هنری سیمرغ سخن و با مشارکت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و با همکاری دستگاه هایی همچون کانون پرورش فکری کودک و نوجوان ، انجمن های شاهنامه خوانی، آموزش و پرورش و… در راستای ترویج و اعتلای فرهنگ  سخنوری و تقویت فن بیان و همچنین آشنایی با ادبیات کودک و نوجوان برگزار می‌شود.
زهرا گروه ای ها مدیر موسسه فرهنگی سیمرغ سخن با اعلام این خبر گفت: این جشنواره در بخش های مختلف شامل  رشته‌های مجری گری و قصه گویی  برگزار می شود و  برای شرکت کنندگان فرصت توسعه فردی در نظر گرفته شده و هر فرد با داشتن یک کارنامه سخن می تواند بیش از پیش با اگاهی بر نقاط ضعف و قوت خود  در صدد موفقیت خود باشد.
وی ادامه داد: در این جشنواره افرادی که می توانند شرکت کنند در  سه رده سنی تقسیم بندی شدند که به ترتیب عبارتند از: در رده «خردسال» (۵ تا ۷ سال)،  رده “کودک”(۸تا۱۲سال) ، رده”نوجوان” (۱۳-۱۸).
گروه ای ها افزود: این جشنواره در دو بخش مقدماتی و تکمیلی طراحی شده است که هر شرکت کننده ای که بتواند امتیاز مناسبی در بخش مقدماتی کسب کند وارد مرحله نهایی می شود.
مدیر موسسه سیمرغ سخن خاطرنشان کرد: داوری مرحله مقدماتی توسط داوران استانی از طریق دریافت فیلم شرکت کنندگان در فضای مجازی صورت می پذیرد و منتخبین مرحله اول به مرحله دوم که اجرای حضوری است راه پیدا می کنند.
این فعال فرهنگی افزود: آغاز به کار  این جشنواره و رونمایی پوستر و اعلام فراخوان جشنواره ۲۹اذر ماه انجام شد و شرکت کنندگان تا ۲۲ بهمن ماه فرصت دارند تا فیلمهای خود را به دبیرخانه جشنواره تحویل دهند.
وی تاکید کرد: اختتامیه این جشنواره در ۱۸ تیرماه ۱۴۰۱خواهد بود که شرکت کنندگان به صورت حضوری در کنار داوران ملی آقایان علی فروتن و مهدی آقابیگی و خانم زینب پورابراهیم  به رقابت پرداخته و نفرات برتر مشخص شده و تجلیل خواهند شد .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *