اهمیت ارتباط گیری

قانون ارتباط را جدی بگیریم!

یکی از پرکاربرد ترین قوانین شخصی بنده که در حوزه کاری برای خود تعریف کرده و در همه کلاس هایم نیز از بچه ها می خواهم به آن پایبند باشند قانون ارتباط است! به این معنا که در هر فرصت و موقعیتی که قرار داریم و با اشخاص جدید ملاقات می‌کنیم با خود بیندیشیم آیا می‌توان از این دیدار، ارتباطی را شکل داد که بر عملکرد مجموعه من بیفزاید؟ یا کمک کند من فرد موفق‌تری باشم؟ سپس با استفاده از مهارت هایی که آموخته ام همچون باز کردن سر صحبت (تکنیک ford)، پرسیدن سوالات باز، سخنرانی آسانسوری (ارائه خودتان در کمترین زمان ممکن)، شخصیت‌شناسی و… ارتباط خوب و اثرگذاری را شکل دهم.

تجربه شخصی از اهمیت ارتباط گیری

در جشن کتاب دهخدا در سال ۹۶ که توسط انجمن های کتاب همخوان و آرمان قلم ترتیب داده شده بود و سایر دستگاه های استان نیز حضور داشته و نویسندگان و مفاخر استان شرکت کرده بودند و من بدون هیچ برنامه قبلی و به طور اتفاقی از این رویداد مطلع و در آن شرکت کردم؛ متوجه شدم خواهر جناب آقای بهاءالدین خرمشاهی هم در جلسه حضور دارند که ما داشتیم کتاب برادرشان را صوتی می‌کردیم و من خیلی دوست داشتم با نویسندگان و مفاخر قزوین که در نظر داریم کتابشان را صوتی کنیم ارتباط بگیرم و علاوه بر معرفی موسسه کارم را توضیح دهم لذا این فرصت را مغتنم شمرده و در زمان تقدیر که صندلی بغل دستی ایشان خالی شد بلافاصله  کنارشان قرارگرفتم و حضورشان را خوش آمد گفته و فعالیت مان را اعلام کردم و شماره های تماس رد و بدل شد. در آن نشست همچنین از مجری برنامه خواستم بخشی از کارهای موسسه سیمرغ سخن در حوزه فرهنگ سازی مطالعه و ترویج کتاب خوانی که با همکاری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی قزوین انجام شده بود را به اطلاع حاضرین برساند.

شما نیز می‌توانید با به کارگیری قانون ارتباط فرصت‌های زیادی برای خود خلق نمایید و خالق ارتباط‌های بی‌نظیر باشید. اگر تجربه ی مشابهی دارید در بخش نظرات بنویسید…

0 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *